Son Dakika Haberler

AKSOY’dan 15. Açılış

Okunma : 269 views Yorum Yap

MENEMEN Belediye Başkanı Serdar AKSOY, Göreve geldiğinden bu yana çocukların daha rahat yetişmesi için hizmete açtığı kreşlere bir tane daha ekledi.

Menemen GÖLPARK’ta hizmete açılan Çocuk oyun evinin açılışını çocuklarla birlikte gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasın da Belediye Başkanı Aksoy: “Çocuklarımız eli silah değili oyuncak tutsun”
Menemen Belediyesi Gölpark Tesisleri içinde bulunan Çocuk Oyun Evi’nin açılış töreni İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Kültür Müdürlüğü Halk Oyunları kursiyerleri tarafından hazırlanan zeybek gösterisi ile devam eden açılışta, yine Menemen Belediyesi kursiyerleri tarafından hazırlanan çocuk şarkıları dinletisi de yer aldı.

AKSOY;“Çocuk Oyun Evimiz ücretsiz olarak hizmet verecek”
Çocuk gelişiminde önemli rolü olan okul öncesi eğitimi desteklemek amacıyla Gölpark Çocuk Oyun Evi’ni hizmete açtıklarını söyleyen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “Ücretsiz olarak hizmet verecek bu oyun merkeziyle çocukların gelişimine önemli katkılar sunacağımıza inanıyoruz” dedi.

Başkan Serdar Aksoy, 3. Çocuk Oyun Evi’ni açmanın gururunu yaşadığını ve benzer merkezlerin açılışlarını sürdüreceklerini vurguladı. Oyun oynamayı bilen çocukların hayallerinin de sevgi dolu ve kucaklayıcı olduğunu söyleyen Başkan Aksoy, “Anlayışımız şudur; çocuklarımız buralarda büyüsünler, güzelliklerle tanışsınlar, burada sosyalleşsinler. Aynı zamanda kadınlarımız da ekonomik özgürlüklerine kavuşsun. Çalışmak, üretmek isteyen herkes ücretsiz olarak getirip çocuklarını buraya bırakabilir” dedi.

“Hayal kuramayan çocuklar, başka ellerde kötü davranışlara yönelebilir. Hayal kuramayan çocuklar, ellerinde oyuncak değil silahlarla büyür. Biz çocuklarımızın geleceğinin karartılmasına izin vermemek için böyle bir tesisi onlara hediye ettik” diyen Aksoy, projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini tamamladı.