Son Dakika Haberler

CORONA VİRÜSÜN PANZEHİRİ KARAKILÇIK EKMEĞİ MATADOR EKMEK FIRININDA

Okunma : 256 views Yorum Yap

SARAÇOĞLU; KARAKILÇIK EKMEĞİ, CORONA VİRÜSÜN PANZEHİRİDİR

İbrahim  Saraçoğlu Türk kimyager, Akademisyen ve Biyoteknoloji ve Mikrobiyoloji uzmanı… Viyana Teknik Üniversitesi’nde profesör olarak çalışan Saraçoğlu, uluslararası alanda yayınlanmış birçok makale ve patenti bulunuyor.

Bitkilerin şifa olarak sağlıklı bir şekilde kullanılması gerektiğini vurgulayan SARAÇOĞLU; Dünya’yı ve tabi ki ülkemizi etkisi altına alan COVİT-19 (CORORNA VİRÜSÜN)Panzehirinin KARAKILÇIK BUĞDAYINDAN YAPILAN EKMEK olduğunu vurguladı.
Bir TV programında konuşan SARAÇOĞLU; CORANA VİRÜSLE Mücadelede KARAKILÇIK BUĞDAYINDAN Yapılan EKMEĞİN son derece etkili bir panzehir olduğun vurguladı.
İzmir Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Menemen belediyesi Tarafından 500 dönüm arazide ekilen ve Emiralem Mahallesinde yapılan KARAKILÇIK EKMEĞİ CORONA VİRÜSE Karşı etkili bir besin olduğu vurgulanmıştır….

Konuyla ilgili olarak Gazetemize bir açıklama yapan Dilek AKSOY; KARAKILÇIK EKMEĞİ üretildiği zaman bazı kesimler olumsuz eleştirilerde bulunmuştu. Bugün Corona virüs’e karşı PANZEHİR Niteliğinde olduğu İbrahim SARAÇOĞLU Tarafından açıklanması bizim için büyük bir adım olduğunu göstermiş ve ne kadar doğru bir iş yaptığımızı göstermiştir.

Menemen Belediyesi Mor Mutfak Atölyesi’nde uzman diyetisyen kontrolünde üretilen ekşi mayalı ekmeklerimiz taş değirmenler de öğütülmüş doğal tam buğday, karakılçık, karabuğday, nohut, çavdar ve siyez unlarından üretilmektedir. Bol lif içeren ekmeklerimiz kan şekerini yavaş yükseltir ve kolesterolü dengeler, uzun süre tok tutarak kilo kontrolüne yardımcı olur.
Ekmeklerimiz Aralık 2019’dan beri günde 15-20 adet üretilmektedir. Kişiye özel kuru domatesli, kekikli, cevizli, zeytinli üretim yapılabilmektedir. Ekşi mayanın mayalanma süresi gereği siparişler için 2 gün öncesinden haber verilmesi gerekmektedir. Ekmeklerimizde sadece sipariş edilen un kullanılmakta, kişilerin sağlık durumları göz önünde bulundurularak kesinlikle başka un ilave edilmemektedir.KARAKILÇIK EKMEĞİ’nin üretimine salgın nedeniyle ara vermiştik. Bugün itibarıle halkımızın hizmetine sunmakiçin yeniden üretime başladık.

Menemen’de MATADOR EKMEK FIRININDAN, Egekentte ise EKMEK SATIŞ YERİ OLAN FIRINDAN temin edilebileceğini belirten AKSOY; KARAKILÇIK EKMEĞİNİN Dayanaklı olduğu bir hafta boyunca yenilebildiğini, Ekmeğin 500 gr olup, fiyatını Normal mayalı 7.5  TL, Ekşi Mayalı 09 Tl olarak satışa sunulduğunu belirtti….