Son Dakika Haberler

CUMHURİYETİN 97. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Okunma : 614 views Yorum Yap

Cumhuriyetin 97. yıldönümü 28 ekimde ATATÜRK ANITINA Çelenk konulmasıyla sonlanırken, 29 EKİM günü Kaymakamlıkta düzenlenen törenle kutlandı.

Kaymakamlık Binası önünde düzenlenen törene Kaymakam Fatih YILMAZ, Belediye Başkanı Serdar AKSOY, 57. Topçu Tugay Komutan Yardımcısı Albay ibrahim Ethem ÇAĞCI, Cumhuriyet Başsavcısı Uğur GÜNDOĞDU, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Atilla VURGANER, STK Başkan ve Yöneticileri, Daire Müdürleri, Muhtarlar ve askeri erkan katıldı.

Hükümet konağı önünde saat 10.00 da başlayan tören Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Menemen Kaymakamı Fatih YILMAZ Yaptığı Konuşmada;  Büyük Milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan CUMHURİYETİN 97. Yıldönümünü kutluyoruz.  Bu büyük günde Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder ATATÜRK’ü ve kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi Minnet ve Şükran ve rahmetle anıyoruz.

CUMHURİYET Ezelden ve Ebede akıp giden tarihimizde çok önemli bir aşamadır. Cumhuriyet tarihin şafağından beri var olan milletimizin tarih içindeki büyük yolculuğunun çok önemli bir anında ona yepyeni bir hayat kazandıran yepyeni ufuklar açan muhteşem bir olaydır.

Cumhuriyet Milletimizin tarih sahnesinde   yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyetimiz mana ve gücünü Milletimizin ortak iradesiyle, büyük inanç ve imanla gerçekleştirdiği kuruluş mücadelesinin eseri olmasından almaktadır. İnsanlık tarihi, Milletlerin böylesine sarsılmaz bir ortak irade ile kendi elleriyle yazdıklarına çok nadir şahit olmuştur.

Bizi Millet olarak bir arada tutan bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan Cumhuriyet Misakının temelini, ülkesine sadakatle bağlı  tüm yurttaşların eşitliği ve özgürlüğü fikri oluşturmaktadır.

Demokratik Cumhuriyet ırk, dil, inanç, cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk Vatandaşının ortak varlığıdır. Din ve Vicdan hürriyetini teminat altına alan LAİKLİK Yurttaşların fikirlerini serbestçe ifade etmelerini ve yönetime katılmalarını sağlayan demokrasi; Adaleti teminat altına alan Hukuk Devleti Cumhuriyetin toplumsal sözleşmesinin vazgeçilmezleridir.

Cumhuriyetin bugün bizleri ulaştırdığı seviye, hepimize heyecan  ve ümit vermeli, Birlik ve Beraberliğimizi pekiştirmeli, Milletçe bağımsız yaşama azmimizi yenilemelidir.

Cumhuriyetimizin en önemli özelliği, herkes tarafından benimsenmiş, Kavranmış ve herkes tarafından kucaklanmış olmasıdır. Cumhuriyetin ebediyete  kadar varlığının en önemli güvencesidir.

TÜRK MİLLETİ CUMHURİYETLE MUTLUDUR” dedi.

Törenden sonra toplu resim çekildi.