Son Dakika Haberler

İZMİR ŞANLIURFA FEDERASYONUNDAN VALİ KÖŞKER’E ZİYARET

Okunma : 407 views Yorum Yap

Merkezi İzmir’de bulunan İZMİR ŞANLIURFA FEDERSYAONU Yönetim Kurulu İzmir’ yeni atana Vali Yavuz Selim KÖŞKER‘e hoş geldin ziyaretinde bulundu.

Federasyon Başkanı Ferit MIZRAKLI Başkanlığında oluşturulan heyette Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Gazetemiz Sahibi Mahmut SUN‘un da bulunduğu Yönetim Kurulu Vali KÖŞKER’i makamında ziyaret ettiler.

Federasyon Yönetimini kabul eden eden Vali KÖŞKER” Bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gittiğim her yerde STK ve hemşehri derneklerini her zaman önemsemişimdir. STK’lar ve HEMŞEHRİ DERNEKLERİ, Toplumumuzun mihenk taşlarıdır. Onlar yaşadıkları coğrafyada hemşehrileriyle aynı çatı altında toplanarak, gelenek ve göreneklerini Doğdukları bölgenin dışında Doydukları ve yaşadıkları bölgede de sürdürmektedirler. Bunun için her bölgenin hemşehri derneği benim için değerlidir” dedi.

Vali  KÖŞKER; Ziyarette bulunan tüm yönetim kurulu üyelerini tek tek tanımak için sohbet etti.

Vali KÖŞKER’i ziyaret sırasında konuşan Federasyon Başkanı Ferit MIZRAKLI; “Federasyonun 2018 yılında ilçe derneklerinin çatısı olarak kurulduğunu, daha genç bir federasyon olduğunu 10 Ekim 2020 İzmir Fuarında düzenlenecek olan Buluşma ve Tanışma yemeğine onur konu olarak davet etti.

Şanlıurfanın meşhur Bakırdan yapılan Federasyon plaketini taktim ettikten sonra toplu resim çekildi.