Son Dakika Haberler

MENEMEN İŞ-KUR AYDA 102 KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPTI

MENEMEN İŞ-KUR  AYDA 102 KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPTI
Okunma : 246 views Yorum Yap

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle işsiz kalan, yeni iş imkanları bulamayan Menemenlilerin İmdadına Menemen Belediyesi İş-Kur Hizmet Noktası yetişti.

31 Mart yerel seçimlerinden bu yana ayda yaklaşık 102 kişiyi iş sahibi yapan Menemen Belediyesine bağlı İŞKUR Müdürlüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

İş bulmanın en sıkıntılı olduğu dönemde, her gün yeni işten çıkarmaların yaşandığı süreçte 751 vatandaşı işe yerleştiren İş-Kur Hizmet Noktası zor bir işi de başarmış oldu.

İş ihtiyacı konusunda alınan her talebi büyük bir titizlikle değerlendiren İş-Kur Hizmet Noktası, kurumsal firmalarla oluşturduğu bağlantılar sayesinde 751 kışiyi iş sahibi yaparak önemli bir başarıya imza attı.
Aliağa, Çiğli, Manisa ve Menemen’den 213 firma ile kurduğu bağlantılar neticesinde 751 Menemenliyi iş sahibi yapan İş-Kur Hizmet Noktası, istihdamı arttırmaya yönelik yaptığı çalışmalarla bundan sonraki süreçte de iş arayan Menemenlilerin yanında olacak.

MENEMEN BELEDİYE BAŞKANI SERDAR AKSOY;Göreve geldiğimizden bu yana toplamda bin 848 kişi işe yerleştirildiğini belirterek, İş-Kur Hizmet Noktası 1.848 kişiyi işe yerleştirdi.

Ulaşılması zor bir rakama ulaşan ve yaşanan ekonomik krize rağmen büyük bir başarı örneği gösteren Menemen İş-Kur Hizmet Noktası, Menemenli vatandaşların iş bulma konusunda umudu olduğunu belirtti.