Son Dakika Haberler

MENEMEN KAYMAKAMI YILMAZ”HALKA HİZMET, HAKKA HİZMETTİR”

MENEMEN KAYMAKAMI YILMAZ”HALKA HİZMET, HAKKA HİZMETTİR”
Okunma : 1.799 views Yorum Yap

Menemen Kaymakamlığına atanan Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri YILMAZ’ın oğlu Fatih YILMAZ Menemen’e atanmasının ertesi günü Halkın arasına girerek vatandaşlarla hem tanışıp, hemde bir ilki gerçekleştirmesi vatandaşlarıda mutlu etti.

YILMAZ Göreve başlar başlamaz “HALKA HİZMET, HAKKA HİZMETTİR” Prensibiyle esnafları ziyaret etti. Türkiye genelinde yapılan denetimler kapsamında Menemen’de Covid-19 denetimlerine katıldı.

Kaymakamlıkta Menemen’deki pandemi süreci ve ilçe sorunları hakkında yetkililerden bilgi alan Kaymakam YILMAZ “Aktif olarak pazartesi günü itibariyle görevine başladı. Salı günü itibariyle sadece ülkemizde değil, dünyada sorun teşkil eden pandemi süreciyle ilgili benim başkanlığımda, diğer ilgili daire amirlerinin katılımıyla ilçe genelinde hem denetleme hem de bilinçlendirme amaçlı ilk icraatımızı yapmış olduk. Ayrıca konu ile ilgili yeni çalışmaları da hayata geçireceğiz. İlçemizin avantajları, dezavantajları ve öncelikleriyle ilgili daire amirliklerinden alacağımız bilgiler doğrultusunda yapacağımız icraatların bir yol haritasını hazırlayacağız. Menemen’i bu kısa süre içerisinde müşahede ettiğim kadarıyla, tarım-hayvancılık ve ticaret yönünden potansiyelinin son derece yüksek olduğunu gördüm. Hatta Doğuda ve Anadolu’da bulunan birçok ilimizden hem nüfus bakımından hem de potansiyel bakımından ileride olan bir ilçemiz. Bu potansiyelin rasyonel, bilimsel ve en önemlisi vatandaşımızın huzuruna, kalkınmasına yönelik çalışmaları hayata geçirmek bizim önceliğimiz olacaktır. Ayrıca vatandaşımızın huzur ve güven içerisinde yaşamını devam ettirebilmesi bakımından, emniyet ve asayiş konuları ayrıca önem arz etmektedir. Bu hususta yine ilgili arkadaşlarımızdan Menemen’in huzurlu ve güvenli yer olmasına yönelik en yüksek düzeyde gayretlerimizi icra edeceğiz” dedi.

Kaymakam Fatih YILMAZ’ı makamında ziyaret ederek hoş geldin ziyaretinde bulunduğumuzda hoş bir sohbet ortamında Menemenle ilgili fikir alış-verişinde bulunduk.

Menemenin yıllardır özlediği bir Mülki Amiri olarak Menemen’e atanan YILMAZ Menemen’e hizmet etmekten onur duyduğunu belirtti.

Kaymakam Fatih Yılmaz, beraberindeki heyetle birlikte tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması konusunda denetimler gerçekleştirdi.

Kaymakam Fatih Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Özben’in katılımıyla Jandarma Komutanlığı Ekipleri, Ticaret Odası Başkanı İzzet Süsoy, İlçe Tarım Müdürü Celal Sayılır, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Ekipleri ile birlikte Covid-19 denetimi gerçekleştirildi.
Denetimler sırasında maskesi bulunmayan vatandaşlar uyarılarak maske verildi.

Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz Kimdir?

1973 yılında Erzurum Merkezde doğdu. 1999 yılında mesleğe girdi, sırasıyla Eskişehir, Konya ve Çankırı illerinde Kaymakam Refikliği yaptı.
2001 yılında kura sonucunda ilk kaymakamlık görevine Antalya- İbradı da başladı, akabinde Artvin Şavşat Kaymakamlığı, Artvin Vali Yardımcılığı, Sarp Sınır Kapısı Mülki İdare Amirliği, Kırklareli Demirköy Kaymakamlığı, Konya Yunak Kaymakamlığı ve Çankırı Vali Yardımcılığı yapmıştır.
YILMAZ;Son görev yeri olan Kırıkkale-Yahşıyan Kaymakamlığından Menemen Kaymakamlığına atandı.