Son Dakika Haberler

MENEMEN’DE İLK KADIN BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ KARAKURT GÖREVİNE BAŞLADI

Okunma : 281 views Yorum Yap
Menemen’de KARAKURT dönemi resmen başladı.
Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanması nedeniyle boşalan koltuğa  aday olan Deniz KARAKURT ve Aydın PEHLiVAN arasında çekişmeli geçen seçim sonunda yasa gereği 4. turun sonunda çekilen kura sonucu  Başkan Vekili seçilen MİLLET İTTFAKI Meclis Üyesi Av. Deniz KARAKURT başkanlığında gerçekleşen ilk meclis toplantısında Heyecanlı olması damgasını vurdu.
Menemen Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen ARALIK 2020 Olağan Meclis toplantısı Yeni seçilen Belediye Başkan vekili Deniz KARAKUT ; ” OLAĞANÜSTÜ BİR DÖNEM GEÇRDİK.HEPİMİZ YIPRANDIK. UM BUNDAN SONRA KATILIMCI ve  BARIŞ İÇERİSİNDE BİR SÜRECİ HEP BİRLİKTE YÖNETİRİZ. BEN BU GÜNE DEK MESLEK HAYATIMDA  DA AİLE HAYATIMDA DA AYRICALIK YAPMADIM. KAPIM HERKESE AÇIKTIR. BU GEÇİCİ BİR GÖREVDİR. 3 GÜN BEN 5 GÜN BAŞKASI OLUR. ÖNEMLİ OLAN MENEMEN İÇİN İYİ ŞEYLER YAPMAKTIR” dedi. İlk defa Meclis Toplantısına başkanlık eden KARAKURT’un heyecanlı olması dikkat çekti.
KARAKURT ARALIK 2020 Olağan Meclis toplantısında META-SU VE MENAŞ Şirketlerinde belediyeyi temsilen yetki verilmesi oy birliği ile oylanarak kabul edildi.
Meclis üyeleri bol bol söz alarak konuştular. 1 ARALIK 2020 Tarihinde yapılan başkan Vekili seçiminden sonra birkaç meclis üyesinin koronaya yakalanması da günün konusu oldu….