Son Dakika Haberler

ÖGREMENLER GÜNÜ SADE BİR TÖRENLE KUTLANDI

Okunma : 146 views Yorum Yap

Dünyayı kasıp kavuran CORONA VİRÜS(COVİT 19) salgını nedeniyle kutlama programları sade bir şeklide yapılmaktadır.

Bizleri yetiştiren değerli öğretmenlerimizin günü olan 24 kasım Menemen Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen sade bir törenle kutladı.

CORONA nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyulması zorunluluğundan fazla katılım olmaması ve her yıl yapılan etkinlikler  iptal edilerek, Menemen Cumhuriyet Meydanında  Menemen Milli Eğitim Müdürü Muharrem BAYINDIR tarafından ATATÜRK ANITINA Çelenk sunumuyla gerçekleşen kutlamada   saygı duruşu, istiklal marşının okunmasının ardından NENE HATUN MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ÖĞRETMENLERİNDEN Fırat ÖZTÜRK’ ün konuşmasının ardından tören sona erdi.

Fırat ÖZTÜRK’ün konuşması ;Bir sevdadırögretmen olmak.. Hani yemden içmeden kesen;hani sevdiğine pervane olan yani gözü başka bir şey görmeyen bir sevda… Bir kara sevda..Eger öyle olmasaydı ne ile açıklayabilirdik almadan vermeyi, verdikçe çoğaldıkça yaşamayı kucaklamayı..

Damardan verilmiş bir güçtür öğretmen olmak.. Aç kalmayı, açıkta kalmayı, iklimlerin değişikliğini mevsimlerin zorluğunu unutmaktır. size imrenerek bakan çocuk gözlerle..

Öğretmen olmak yürekli olmaktır. Öğretmen olmak yürekli olmaktır. Öğretmen olmak bir toplumun  geleceğinin mühendisliğine soyunmaktır. Sonsuz denizlerde inci tanesini arayıp bulmak bulduğu hazneyi tolum hizmetine sunmaktır.

Mustafa Kemal’in Kocatepe’den bakışıdır. öğretmen olmak… Dalga dalga aydınlık yarınlara yöneltebilmektir gençleri.. Samsun’dan karanlığın üstüne doğmaktır. önüne katıp cehaleti Ege’de sulara gömmektir. ilim yolunda sonsuza dek nöbete durmaktır…

Berrak bir Türkçedir öğretmen olmak, diline kültürüne sarılmaktır. Ayyıldız olup göklerde dalgalanmaktır. Sözün özü bir sevdadır öğretmen olmak yüreklerde vatan vatan atmak damarlarda bayrak bayrak dolaşmaktır.

Aydınlatmaktır öğretmen olmak, Aydınlattığınız her beyinde çoğalmak, boğduğunuz her karanlıkta bahar toprağı olmaktır. Büyüyen her fidanda su açılan her goncada koku almaktır öğretmen olmak .

Öğretmen olmak Mevlana’da HOŞGÖRÜ, Hacı bektaşı Veli’de ÖZÜNÜ BİLME, Pir sultan’da DOST KERVANI’na ulaşmaktır. Mehmet AKİF’le  İSTİKLAL MARŞI, Arif Nihat ASYA’yla BAYRAK, Namık Kemal’le VATAN, Yunus EMRE ile SEVGİ, Mustafa Kemal’le BAŞÖĞRETMEN olmaktır. Öğretmen olmak Büyük ozanın diliyle söylemek gerekirse KENDİNİ BİLMEKTİR….