Son Dakika Haberler

ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI KURTOĞLU; TRAFİK HAFTASINI KUTLADI

ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI KURTOĞLU; TRAFİK HAFTASINI KUTLADI
Okunma : 330 views Yorum Yap

ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI KURTOĞLU; TRAFİK HAFTASINI KUTLADI

Menemen Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hilmi KURTOĞLU; TRAFİK HAFTASI Nedeniyle Odada bir basın toplantısı düzenledi.

Hilmi KURTOĞLU; Tüm Dünyayı ve tabi ki ülkemizi olumsuz etkileyen CORONA VİRÜSÜ( COVİT 19) salgını nedeniyle bu yıl etkinlik gerçekleştiremediklerini, Bu zor günleri atlatmanın en etkili yolunun sosyal mesafeye uyulması gerektiğini, Maske takılmasına özen gösterilmesi gerektigini mümkün olduğunca kalabalık ve kapalı ortamlarda bulunmamaya özen gösterilmesi kişinin menfaati icabıdır.

KURTOĞLU; Heryıl Mayıs ayının ilk c.tesi günü kutlanan Uluslararsı Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası olarak kutlanmaktadır. Buyıl 2020 de ise cumartesi gününün Sokağa çıkma kısıtlanması nedeniyle haftanın kutlanmasını bugün sizlerin aracılığıyla kutulyor va vatandaşlara aktarılmasına vesile oluyoruz.

KURTOĞLU;Trafik kuralları yaşanan tecrübeler sonucunda ortaya çıkmıştır. En değerli varlık olan insanın korunması ve istenmeyen kazaların yaşanmaması için bizler bireyler olarak kullara riayet etmeliyiz….

KUTROĞLU; ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN,

SEN DUR YAŞAM DURMASIN….

Sloganlarının yer aldığı el ilanları bastırdıklarını ve bu ilanları sürücülere dağıttıklarını belirterek, Tüm sürücülerinde aynı zamanda bir yaya olduğunu, bu nedenle sürücülerin empati yaparak direksiyon başındayken yoldan kendisinin yada bir yakınının geçtiğini hesaba katarak hareket etmesi gerektiğini, belirten KURTOĞLU; Trafik her zaman yaşamımızın içinde olan bir kültürdür.Bu çerçevede trafiği kullanırken öncelikle geçen yılın ve bu yılın teması olan “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” ve “Sen Dur Yaşam Durmasın” şeklinde aile efradımıza, kamuya ve tüm insanlığa yardımcı olmak için, araçlarımızı kullanırken yayaların geçmelerine öncelik vermeliyiz. Şoför ve Otomobilciler Odası bünyesinde geçimini temin eden tüm esnaflarımız trafik kültürü içinde çalışmalarını yerine getirerek yükünü ve yolcusunu taşımaktadırlar. Bu çerçevede çalışmalarına dikkat etmelerinin önemini bir kez daha belirtiyorum. Kazanın En Pahalı Ceza olduğunu, Trafikte Saygının Önemli olduğunu, Kuralların Önemli olduğunu, Yolların Kralı Olmadığını ve Kuralı olduğunu hatırlatmak istiyorum. Tüm halkımızın ve üyelerimizin bu manada Trafik haftasına dikkatini çekmek isterim. Geçmiş yıllardan günümüze bakınca trafikte kaza oranlarının nispeten azaldığını görüyoruz. Yollarımızın ve otoyolların farkındalığının yaratılması, trafik kazalarımızın azalmasın da etken olmuştur. Bu çerçevede trafik bilincinin artması konusunda da toplumsal kanaatlerin oluşması trafik kazaları, can ve mal kayıplarının azalmasın da önemli bir rol oynamıştır. Bunlarla asla yetinmemeliyiz. Hem alt yapı çalışmalarımız devam etmeli, hem de trafikteki gerek ticari gerekse hususi çalışmalarımızda da öncelikli olarak trafik kültürüne ve trafik olgusuna göre devam etmelidir. Dünyada ve ülkemizde azalmaya yüz tutan trafik kazalarını daha minimize etmek için tüm ortak paydaşlara görev düşmektedir. 2020 yılı Mayıs’ında korona virüsünden dolayı kamuoyuyla paylaşma imkânımız olmayan Trafik Haftası etkinlikleri çerçevesinde sesimizin gittiği tüm üyelerimize ve vatandaşlarımıza kazasız, belasız ve trafikte rahat ve huzurlu bir seyir diliyorum” dedi