Son Dakika Haberler

UMUT IŞIĞI GÖNÜLLÜLERİ YARDIM SEFERBERLİĞİN SÜRDÜRÜYOR

UMUT IŞIĞI GÖNÜLLÜLERİ YARDIM SEFERBERLİĞİN SÜRDÜRÜYOR
Okunma : 365 views Yorum Yap

UMUT IŞIĞI GÖNÜLLÜLERİ YARDIM SEFERBERLİĞİN SÜRDÜRÜYOR

Küresel olarak yaşadığımız Ülkemizde de yaşanan Covid 19 virüsünün olumsuz etkilerini azaltabilmek için gönüllüler olarak elimizden gelenin fazlasını yapmak için mücadelemizi sürdürmeye devam ediyoruz. Bu sürecin tez zamanda canı gönülden bitmesini istiyoruz Gönüllüler olarak sadece bu süreçte değil 2 seneye yakın bir sürede çalışmalarımız devam ediyor. Ülkemizde yaşanan bu süreçte gida malzemeleri, engelli aracı, sebze , meyve vs gibi ürünleri ailelere teslim ettik.
Eğitimci kadromuz ile bu süreçte evde kalan öğrencilerin sorularını çözmek için de bir ekip kurup onların yanında olmaya devam ettik. Umut Işığı Gönüllüleri olarak bir bireyin ancak eğitim ile değişebileceğine inanıyoruz. Bu sebeple sadece gıda yardımları ile yetinmeyip eğitimine devam eden öğrencilere çalışma kitapları tedarik ediyoruz. Çünkü günümüzde çalışma kitaplarının fiyatları en az 40 tl’dir. Bu konuda bir mücadele verip çalışma kitaplarını adreslerine kadar teslim ediyoruz.
Neden varız?
“Dayanışma ve yardımlaşma” genel mantığı ve çerçevesinde; Eğitim çağındaki öğrencilerimize farklı aktiviteler sağlayarak onlara kültürel, sosyal ve mental alanda gelişmelerine yönelik girişimlerde bulunmak. Sosyal hayatta sağlık, maneviyat ve maddiyat yönünde desteğe ihtiyacı olan ailelere ve kişilere umut ışığı olmak Paylaştıkça Çoğalır” sözünden yola çıkarak sınır tanımadan faaliyetlerimizi GÖNÜLLÜ şekilde Umut Işığı Gönüllüleri (Gençlik Yardımlaşma ve Dayanışma) Topluluğu olarak devam sürdürmek için varız.